Niepoprawna Kobieta i Pani od Seksu

Świat swingersów – wprowadzenie

Czym tak naprawdę jest swing? Z czym to zjeść? Czy to przejściowa moda?

W tym środowisku jestem już od dłuższego czasu, więc jako osoba, która była, praktykuje i nie poda wam tylko kolejnych stereotypów będę wstawiać kilka postów w tej tematyce.

Przed napisaniem tego zasięgnęłam wielu źródeł, by dobrze przekazać to wszystko. Większość jednak artykułów internatowych zawiera właśnie stereotypy, które dla części są krzywdzące. Najrozsądniejszym źródłem są wpisy swingwithme.pl, która również po prostu zna temat od kuchni.

Wiecie, że już podobne zwyczaje mieli starożytni? Grecy już wtedy bardzo dbali o swoja seksualność i takie praktyki nie były im obce. To samo się tyczy Rzymian. Dopiero chrześcijanie zmienili obyczaje starożytnego świata burząc trwający wieki kult ciała.

Później zalążek pojawił się dopiero w XX wieku w USA i również tam powstało pierwsze zrzeszenie swingerskie. Co śmieszniejsze działają do tej pory, więc nie możemy powiedzieć, że to coś nowego albo nazwać swingersów przejściową modą.

Większość wyobraża sobie takie spotkania, imprezy jako dzikie orgie bez zasad, higieny, z kim popadnie. To właśnie jeden ze stereotypów. Dla nas higiena i bezpieczeństwo jak badania czy prezerwatywy to sprawa kluczowa. Również to, że bierzesz wszystko co się rusza jest błędne, bo są różne rodzaje i praktyki (o czym następnym razem).

Tak naprawdę to środowisko tworzą ludzie, więc nie znajdziemy też sztywnej definicji. Swingować może, para, singiel, singielka. Wszyscy to swingersi, bo wyznają pewien styl życia i biorą udział w tych praktykach.

Nie postrzegajmy tego jako zezwierzęcenie, bo kultura, dyskrecja, higiena, bezpieczeństwo oraz świadomość takich osób jest dużo większa. Przykład, kiedy badałeś lub badałaś się kompleksowo albo robiłeś/robiłaś morfologię czy sprawdzaliście, czy nie macie żadnych chorób przenoszonych drogą płciową? My mamy to w zwyczaju, chociaż jak wszędzie trafią się rodzynki, więc dobór partnerów również jest ważny.

Wszystko możesz nic nie musisz! To główne hasło. Twoje nie jest święte i to tylko ty decydujesz z kim, jak i gdzie. Do niczego się nie zmuszaj, bo to nie o to w tym wszystkim chodzi.

Istnieje również wiele portali, na których możecie spotkać grupy swingers jak np. Erodate, datezone i zbiornik. Ten ostatni chyba najciekawszy i najbardziej przypadł mi do gustu tam też możecie przejrzeć oferty niektórych klubów w tym klimacie do czego zachęcam.

Jestem bardzo świadoma otaczającego nas świata, swojego ciała i seksualności, więc nie byłabym sobą nie mówiąc, że jak z każdą rzeczą w życiu swing to plusy i minusy.

Jakie pozytywy czerpiemy ze swingu?

-Na pewno satysfakcję ze spełnienia swoich marzeń, potrzeb seksualnych

-Poznajecie siebie pod innym kątem. Rozwój duchowy i swego rodzaju wyzwolenie. Naprawdę daje to poszerzyć horyzont nie tylko w łóżku.

-To środowisko to przede wszystkim otwartość. Możecie poznać ciekawych ludzi.

-Jeśli zrealizujecie i doświadczycie to wasza pewność siebie wzrośnie. Docenicie siebie, swoje ciało i to, kim jesteście.

-Dla par to naprawdę może być umocnienie relacji i poznanie się z innej strony. Myślę, że możecie się zbliżyć do siebie bardziej niż kiedykolwiek i wzmocnić wzajemne zaufanie, bo tego przede wszystkim to wymaga. Zaufanie to słowo klucz w relacjach partnerskich.

Jakie mogą być negatywy tego świata?

-Choroby, ale wtedy, kiedy nie stosujecie się do zasad bezpiecznego seksu. Jeśli dbacie o siebie i innych to nie ma problemu.

-Nasz ukochany kraj do bardzo tolerancyjnych nie należy, więc tak naprawdę mamy dwa oblicza to codzienne i to dyskretne, tajemne. Dla niektórych takie podchody mogą być męczące.

-Kolejnym aspektem u par będzie zazdrość i czy będziemy umieć sobie zaufać i ja stłumić. Czasem odrobina zazdrości nie jest zła, bo doceniamy, ale jej nadmiar może zniszczyć wszystko.

-Po pierwszym razie uwierzcie mi, że świat może się stać inny i jeśli idziemy tam niekierowani potrzebą, a ciekawością to mogą być różne skutki. W przypadku par tym bardziej, jeśli to tylko ciekawość może być lepiej w relacji lub gorzej. Doradzam serię długich rozmów i analizy.

-Kolejny punkt nawiązuje do poprzedniego i to dotyczy par, singli, singielek. Nie traktujcie tego jako terapii, pocieszenia, zamiennika, bo coś się nie układa. Możecie tym jeszcze bardziej namieszać i stracić.

Siwing to piękny i magiczny świat dla ludzi z otwartą głową i pragnących rozwijać się w sferze seksualnej. Jednak warto zapoznać się ze wszystkimi aspektami tego świata i dobrze przygotować się do wkroczenia w niego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *